Pulmade kõrghooaeg jääb tavaliselt mai ja septembrikuu vahele. Palju harvem tuleb ette talviseid pulmi. Sellegipoolest on talv väga romantiline aeg pulmade pidamiseks. Kujutlege paksu puutumata lumevaipa, pruutpaar saabub läbi lume, nende teekond kaunistatud põlevate laternatega, pruudi kleidil on maani valge keep ning kontrastiks tulipunased huuled ja saapad. Mis oleks veel romantilisem? 

 

8 punkti, miks võiks pidada pulmi just talvel.

 1. Talvel ei ole enam kõrghooaeg, seega on pulmapeo korraldamise kulud palju madalamad. Mitmed peokohad, pulmaisad, bändid, fotograafid on valmis tegema soodustusi. Lisaks ei ole pulmadega tegelevad teenusepakkujad tööga ülekoormatud, seega neil on aega teile kiiremalt vastata, nad on rohkem puhanud ja saate parema teeninduse osaliseks. Tänu sellele võtavad pulmade ettevalmistused ka vähem aega.
 2. Dekoratsioonideks saab kasutada jõulukaunistusi ja looduslikke materjale (raagus puid, käbisid, kuuse- ja männioksi), jõulukaupade seas on palju põnevat, mida dekoratsioonides ära kasutada, näiteks just valgusketid ja jõulutuled.
 3. Kõik valgustused, mida olete pulma planeerinud (küünlad, tulukesed, laternad) tulevad paremini esile, sest pimedaks läheb juba varakult. Lisaks loovad lume sees põlevad küünlad ja valgustused mõnusalt romantilise õhkkonna.
 4. Peosaali kaunistavad orhideeõied või sügavpunased roosid. Orhideesid on talvisel perioodil saada mitmes erinevas toonis, samuti on nad mõistliku hinnaga.
 5. Saate omapärased ja stiilsed pulmad, mis erinevad täiesti suvistest pulmadest. Riietused on mitmekesisemad – karvased ja kootud keebid, mütsid, sallid. Ka külalistele on pulmad talvevõlumaal meeldejäävamad, kuna erinetakse suures osas teistest pruutpaaridest. Kui Te soovite midagi meeldejäävat nii endale kui pulmakülalistele, siis talvepulm võib olla just see õige valik.
 6. Talvel ei ole meeletult palavat ilma, higistamist, sääski, herilasi ega muid putukaid.
 7. Kui külmakraadid ei hirmuta, võite kätte tõmmata käpikud ning jagada ühiseid hetki lumiste loodusvaadete taustal – tulemuseks kindlasti unikaalsed pulmafotod. Raudsilla Matkakompleksi ürgsus koos puutumata valge lumevaibaga loob tõeliselt romantilise õhkkonna Talvevõlumaks.
 8. Külalised püsivad paremini siseruumides, ei ole muret, et pooled külalised on kuskil õues värsket õhku hingamas. Raudsilla suures kojas loob hubase peoõhkkonna 4m läbimõõduga tulease.

 

Raudsilla talvevõlumaal pulma korraldanud pruut Morgani meenutus oma erilisest päevast:

“Surrounded by snow-covered fields and medieval buildings, we gathered with loved ones and committed our lives to one another. The large, round tipi was the perfect space for the wedding reception and dinner, with a fire blazing in the center of the room until dawn. Late-night sauna warmed the soul, followed by nature’s perfect cold plunge – the meandering ice cold river. Our winter wedding at Raudsilla was nothing short of a fairytale.”

(“Olles ümbritsetud lumega kaetud väljadest, ürgsetest hoonetest ning oma lähedastest, pühendasime oma elud teineteisele. Suur püstkoda, mille südames lõõmas tuli kuni koidikuni, oli ideaalne paik pulmapeoks ja einestamiseks. Hilisõhtune saun soojendas hinge, millele järgnes täiuslik sukeldus kargesse loodusesse. Meie talvine pulm Raudsillal oli nagu muinasjutt.”)

 

 

 

Muinasjutulise talvepulma pruut Kadi oma maagilisest tähtpäevast Raudsillal:

“Ega me väga pikajutu mehed ei ole, aga see oli lihtsalt üks maagiline päev. Täielik talvemuinasjutt. Alustades kohast endast, mis pakkus ürgset emotsiooni oma imelise loodusega ning elava tulega kojas (lihtsalt nauding oli kuulata häid muusikuid praksuva tule saatel), lõpetades sellega, et saime väga ilusa ja karge talveilma.
Julgustan kindlasti kõiki pidama just talvel pulmi, see on midagi väga erilist.”

 

5 punkti, millele veel tähelepanu pöörata.

 1. Kuupäeva planeerides, on mõistlik jääda jaanuari- või veebruarikuusse. Tavaliselt on sellel ajal maa juba kaetud mõnusa lumevaibaga. Mis võiks veel ilusam olla, kui muinasjutulises lumesajus seisev pruutpaar? Samuti on aasta esimestel kuudel mitmed hinnad odavamad – ei ole enam jõulude ja aastavahetuse suurt nõudlust. 
 2. Riietuge soojalt – kasukas ja muff pruudile ning mantel peigmehele, lisaks jalga ka soojad saapad. 
 3. Hoolitse külaliste eest – hoiata ette kuidas ja kus toimub tseremoonia. Kui plaanid korraldada tseremoonia värskes õhus, saavad külalised riietuda vastavalt. Lisaks korralda ka tseremoonia osa veidi lühem.
 4. Talvises pulmas on väga aktuaalsed drink-baarid kakaoga, kuuma šokolaadiga, punšiga, hõõgveiniga ja teiste kuumade jookidega, mis aitavad kiirelt sooja saada.
 5. Talvel on päevad lühemad. Aruta fotograafiga läbi, millal on parim hetk pildistamiseks (nii pruutpaari ilupildid, kogu seltskonna grupipildid ning emotsioonipildid säraküünaldega).

 

Raudsilla talviste pulmade näidispakett
Küsi personaalset pakkumist!

 

– – – –

Kasutatud materjalid:

www.pruutpaar.ee
pulmakorraldaja.ee
minupulm.ee

 

Tegelikkuses on kõik pulmad kaunid, kui pruutpaar elab olevikus ning naudib oma päeva! 🙂

Raudsilla rahvas 2019

Comments are closed.