fbpx

Mis te arvate, kuidas asjad vanasti käisid?

Tule õpi esiisade kombel tööriistu sepistama ja lõkkel süüa tegema

[add_to_cart id= class='th-btn a2c-btn a2c-standard' show_price='false' style='']

Ürgsed õpitoad

Raudsilla tõeliseks pärliks on ürgsed õpitoad, kus igaüks saab esiisade kombel endale valmistada mõne Raudsillalt kaasa võetava meene:

Lõkkesepis – Eksklusiivne õpituba pigem meestele. Osalejatele õpetab metsaseppprimitiivse sepise töövõtteid ning iidsete esiisade metoodikaid ja töövõtteid kasutades valmib igal osalejal algeline raua-ajastu nuga. Ääsiks on sepalõke, alasiks on raudkivi, sepaks on metsinimene. Kestus 2-4 h.

Muinastoidud – Tutvustame osalejatele erinevaid muinas- ja ürgaegseid toiduvalmistamise metoodikaid, osalejad saavad toite süüa ja näevad samas ka nende valmimist. Kasutatavad metoodikad: kala pakul vinnutamine, liha kivi peal praadimine, lõkkeleiva küpsetamine, silgu röstimine, kana küpsetamine savikookonis, liha suitsutamine suitsupanges jms. Kestus 2-4 h

Vägirohud – Kõigile on teada erinevate taimede vägi ja raviomadused. Taimetark tutvustab selles õpitoas erinevaid loodusest kergelt leitavaid looduslikke taimi, nende raviomadusi või toimet organismile ning keedab neist erinevaid joomaaegu, mida kõik ka maitsta saavad. Kõik osalejad teevad omale individuaalse ning hetke vajadusest lähtuva teetaimesegu, mille võtavad koolituselt kaasa väikese spetsiaalse pakikesega.

Ruunimaagia – Ruunimeister õpetab osalejatele meie iidse kirjaviisi – ruunikirja ajalugu, tausta ning kasutusvõimalusi. Tutvustatakse ruunitalismanide ja peremärkide valmistamise põhimõtet ning kõik osalejad valmistavad omale ruunitalismani, milleks on looduslikust materjalist ripats omaloodud peremärgiga. Lisaks saavad osalejad kaasa ka väikese raamatukese ruunidest.

Välikeraamika – Iidsel ajal valmistati keraamikat loodussavist ning seda põletati maa-alustes põletishaudades või maapealsetes kääbasahjudes. Siin kasutame viimast kui kiiremat ja atraktiivsemat. Osalejad valmistavad loodussavist väikesed anumad kammkeraamika stiilis, kuid kuna savi kuivab nädala, siis põletises kasutame eelnevalt valmistatud ja kuivatatud loodussavist kammkeraamika stiilis anumaid, mis pärast põletamist jäävad osalejatele (nagu ka muidugi kohapeal valminud toored esemed). Kuna põletise avamine toimub (ilmast sõltuvalt) peale õpitoa lõppu, siis jahedama ilma korral saadetakse esemed osalejatele järgi.

Ürgse sauna kool – Saunavana räägib kogu meie 10-tuhande aastasest saunakultuurist ja iidsetest hügieenitavadest. Seejärel vihtlemise õpetus – miks just kask ja kadak, kuidas õige ja pehme miks tänapäeval viheldakse valesti ja valusalt. Sinna juurde saunasavid ja –meed ning raviväega õllesegud ja muud saunajoogid, mida kõike segavad ja möksivad osalejad ise. Peale seda on sobilik minna sauna õpitut proovima ning vajadusel on seal Saunavanagi vihtlemisel abimeheks.

Kliendid meist

Eraldi paluti ära märkida, et õhtusöögi laud oli kaetud põnev ja rikkalik ning droogi- ja saunakoolitus saab kõrgeima hinnangu.
PeepTelia Eesti AS
Saun oli võrratu ja toidud lihtsalt imemaitsvad. Praegugi hakkab suu vett jooksma, kui sütel küpsetatud kaladele mõtlen!
Helbe KärberTallinna Sadam
Täname, ja oli tõesti väga lahe ja kõik sujus väga hästi :)
Mari-LiisSwedbank

Võtke meiega ühendust