Raudsilla saun - igav juba ei hakka

Talv on teadaolevalt kõige pimedam aeg. Ainukene asi, mis siia pimedasse aega natukenegi valgust tooks, on lumi, kuid tänavu on ilmataat olnud sellega väga kitsi.
Talvepäevade korraldamine võib tunduda nagu lisa aja- ning rahakulu – eriti poriste ilmadega – kuid tegelikkuses on see investeering rahulolevasse ja produktiivsesse meeskonda.
Järgnevalt toome välja 4 punkti, miks talvepäevade tähistamine on ettevõttele just kasulik, vaatamata lume puudusele.

Talvel on aega rohkem ja ka hinnad on odavamad

Suvi kestab meil võrdlemisi lühikest aega ning enamusel on see aeg tihedalt ära planeeritud. Selle tõttu on keeruline leida sobivat kuupäeva, millal korraldada ettevõtte suvepäevi. Talvisel pimedal ajal on aega palju rohkem, kuna plaane tehakse vähem. Seega on talvepäevadeks sobiva kuupäeva leidmine palju lihtsam ning suurem osa töötajatest saavad sellest ka osa võtta.
Kõigele lisaks on paljudes kohtades talvisel hooajal palju soodsamad hinnad kui suvel.

Ühtehoidvam meeskond, mis tagab sujuva ja tõhusa töökeskkonna

Uurisime natukene erineva vanusega kontoritöötajatelt, mida nemad ettevõtte talvepäevadest ootaksid ja kas nad üldse talvepäevi pidada tahaksid.

Kõik vastasid, et nad sooviksid talvepäevi ning enamus nendest ootaksid just midagi sportlikku looduses, mis oleks hea vaheldus kontoritööle ja saaks ennast ühiselt liigutada.

Enim toodi välja sportlikke team-building tegevusi. Lisaks ka paintball, loodusmatk, orienteerumine, fotojaht looduses, ellujäämiskursused – kõiki neid on võimalik läbi viia nii lumega kui lumeta!
Päeva lõpetaksid kõik hea meelega saunas, arutades vabas õhkkonnas kolleegidega elust ja olust. Eriti toodi välja töökaaslastega vabamas õhkkonnas aja veetmist – kui ettevõttel paiknevad kontorid üle Eesti laiali ja kõigiga igapäevaselt ei kohtu.

Õppides tundma inimesi, kellega koos töötatakse, muutub tiimitöö ühtlasemaks ja kokkuhoidvamaks. Tulemuseks on tõhusam töökeskkond ja paremad tulemused.


Laetud akud ja motiveeritud töötajad

Talvel kipuvad kergemini võimust võtma töörutiin ja talveväsimus. Hea ravim neile mõlemale on aja maha võtmine.
Veetke kasvõi üks päev looduses ja juba järgmisel päeval on tunda, kuidas pea on värskem ning töömotivatsioon suurem. Akude laadimine on oluline osa meeskonna ühtse toimimise ja produktiivsuse eesmärgil. Mis olekski parem, kui võtta kogu kollektiiviga üks päev ning veeta see ühiselt looduses, kontoriseinte vahelt väljas.

Korralda talvepäevad koos seminari või koosolekuga

Kui talvisel ajal on tööd palju, aga stress hakkab võimust võtma, on hea variant ühendada talvepäevad osakonna koosoleku või seminariga. Tulge alustage päeva looduses, produktiivselt tööd tehes. Juba ainuüksi keskkonna vahetus mõjub vaimule turgutavalt. Peale koosolekut minge rappa matkama või võtke ette mõni aktiivsem meeskondlik tegevus, näiteks madal- ja kõrgseikluselementidega matk. Päeva lõpetuseks ootab teid kuum saun ning maitsvad suupisted. Suurepärane võimalus oma kolleegidega vabamas õhkkonnas aega veeta, muljetades põnevast päevast ning kaaslaseid paremini tundma õppida.

Raudsillani!

Comments are closed.