Ettevõtted ja kollektiivid korraldavad iga-aastaseid lõbusaid kokkusaamisi suvepäevade näol. Sama meeleolukalt ning põnevalt on aga vahva korraldada ka talvepäevi, mida aina suurema usinusega tehakse. Mida võtta arvesse talvepäevade korraldamisel?
1. Kuupäeva valik
Talvepäevadel peab ideaalis olema ka lumi ning seetõttu vali toimumisajaks jaanuar või veebruar. Eesti talveilm on pidevalt kehv suusatamiseks, kuid sellisel ajal on kõige tõenäolisem nautida valget lumekatet. Nädalapäevadest sobivad kõige paremini reede ja laupäev, sest siis jääb inimestele veel alles ka üks päev iseendale ja perele.
2. Sisusta päev haaravalt, aga ära planeeri üle
Enne põhiprogrammi koostamist ja talvepäevade tegevuste valimist tee turu-uuring – ehk vii end kurssi sellega, mida erinevad pakkujad soovitavad ning küsi ka kollektiivi vastukaja erinevatele väljapakutud võimalustele. Vali populaarsematest ning kaasakiskuvamatest maksimaalselt 2-3 pikemat või lühemat tegevust, mida kogu päeva peale ära jaotada. Arvesta nende läbimisele kuluv aeg ja korruta see 1,5ga, et jätta varuaega ja vältida kiirustamist. Samas varu tagataskusse reservtegevusi, millega vajadusel ootamatult tekkinud aega sisustada.
3. Pole halba ilma, on valed riided
Ja nii ongi! Sadagu või pussnuge, aga kui oled end kihiliselt ja soojalt ning tuule/veekindlalt riietanud, siis ei riku mõnusat olemist ei külmetavad varbad ega tuul, mis seljale hakkab.
4. Hüppa, karga, naudi lõket ja varju…
Talvepäevad toimuvad teadupärast külmal aastaajal. Sellega seoses on oluline, et programmis olevad tegevused ei sunniks inimesi kaua ühe koha peal seisma ja ootama. Pane rahvas õues olles liikuma – tehke üles lõke, mille ääres on mõnus olla. Võimalusel võib ka õues olemise paiga valida nii, et lähedal on katusealune, kuhu saab varju ja sooja minna.
5. Külmarohi olgu kaasas
Sooja andva joogina on tihtipeale kaasas ürdinaps. Et aga arvestada ka laste ja autojuhtidega, siis pakkuge alternatiivina taimeteed või alkoholivaba glögi… Kuuma joogi valmistamine võib toimuda ka ühiselt kohapeal ning olla üks programmi osa – varuge erinevaid komponente, mis ühe tee või glögi sisse sobivad ning igaüks saab siis tulla ja vastavalt oma maitsele midagi kuuma joogi sisse lisada. Milline huvitav jook võib sealt kokku tulla! Võib kindel olla, et see jääb ainulaadseks kogemuseks, sest ees pole kindlaid retsepte ja piire.
6. Löö mitu kärbest ühe hoobiga
Tänapäeval kuuleb aina rohkem, et kõigil on nii kiire, aga samas on nii palju vaja teha ja erinevaid sündmuseid korraldada. Ühenda mitu head: pidage jõulupidu, töökoosolek, ettevõtte sünnipäev või muu oluline sündmus koos talvepäevadega. Tehke pool päeva tulemusrikast seminari kontorist väljas ning pealelõuna jätkub üldise programmiga. Samuti võivad talvepäevadele ilmuda ka päkapikud, kes peale juba ununema kippuvat jõulumöllu veel teie kollektiivi usinaid töötajaid meeles peavad…
Talvepäevade professionaalne korraldamine tuleb kogemuse ja ajaga. Väikesi nüansse, mida selle protsessi juures tähele panna, on palju, sest eesmärk on ju tõsta kollektiivi motivatsiooni, anda värsket energiat ja ideid. Kui soovid, et Su talvepäevad oleksid garanteeritult head ja kvaliteetsed, siis võtke ühendust Raudsilla vahva meeskonnaga.